ZPKSoft KORFOT - co nowego w wersji 13

Strona pobierania

EXIF

Korfot zapisując zdjęcie modyfikuje EXIF. Wstawiana jest finalna miniatura dzięki czemu w eksploratorze Windows i na Fotopolsce na miniaturze zobaczymy to co jest na obrobionym zdjęciu.

Można zapisać w EXIF-ie tagi dotyczące autorstwa i praw do zdjęcia. Są to tagi Artist i Copyright. Aby zdefiniować te tagi (Korfot będzie je pamiętał i będzie dodawał do kolejnych zdjęć) należy skorzystać z menu kontekstowego przycisku EXIF (prawoklik myszą):

(możliwość wyłączenia zapisu EXIF - opcja "Zachowaj EXIF" - została dodana w wersji 14.0.2.2)

W przypadku gdy zdjęcie nie posiada EXIF-u (np. było obrabiane w innym programie graficznym który usunął EXIF) KORFOT zakłada nowy EXIF dla którego tworzy miniaturę oraz stosowne zapisy:Korfotowskie niebo

Wprowadziłem możliwość ingerencji we własne niebo: dodałem suwak gamma oraz dwa przyciski umożliwiające przestawienie własnego nieba "do góry nogami" lub przerzucenie lewa-prawa

Filtr górnoprzepustowy

Na zakładce HDR pojawiły się nowe możliwości, m. in. filtr górnoprzepustowy służący do wyostrzania zdjęcia. Zachęcam do zabawy. Towarzyszący suwak wagi (oznaczony symbolem #) pozwala na zmiękczenie efektu ostrzenia.


Przesunięcie histogramu- nowe możliwości

Teraz można zastosować przesunięcie histogramu w światłach lub w cieniach:Nowy suwak Vs

Suwak Vs służy do korekty jasności zgodnie z nasyceniem, efekt nieco podobny do HDRI. Suwak znalazł swoje miejsce obok suwaka saturacji (S):(w wersji 14 suwak ten został zmieniony na Sv, czyli korekta jasności w funkcji saturacji została zastąpiona korektą saturacji w funkcji jasności 😁)
Twój komentarz


  Uwaga: administrator portalu ma prawo do usunięcia komentarza bez informowania o tym.
Komentarze